ГЕРБ ще строят нов затвор в София

Затвор

Нов затвор ще бъде построен в София, след като правителството предостави на Министерство на правосъдието имот от 39 993 кв. м. и 5 сгради в него в местността “Брестовете”, кв. Враждебна. Затворът ще бъде изграден по линия на Норвежки финансов механизъм 2014 – 2021 и ще е новаторски за България.

В доклада си за 2019 г. омбудсманът Диана Ковачева препоръча да бъдат закрити три места за лишаване от свобода – Софийският затвор и общежитията в “Кремиковци” и във Враца. Последното вече е затворено и затворниците са преместени в сграда с по-добри условия. Новият затвор ще бъде с обучителен център, обаче няма да е алтернатива на Софийския затвор, в който лежат 700 души.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст