Депутатите обсъждат удължаване надзора на КТБ

менда стоянова

С един месец да бъде удължен специалният надзор над Корпоративна търговска банка (КТБ), ще обсъждат на първото си заседание депутатите от бюджетната комисия.

Информацията, че такава идея има и че се очаква тя да бъде разглеждана и гласувана, потвърди Радан Кънев от Реформаторския блок пред журналисти.

 Не е ясно чие е предложението за това и какви са позиците на партиите в парламента по темата.

Първа точка в дневния ред на заседанието на бюджетната комисия е разглеждане на "Доклад на Българска народна банка (БНБ) относно събитията и предприетите действия, свързани с "Корпоративна търговска банка" АД и ТБ "Виктория" ЕАД".  Той беше внесен в парламента в понеделник и в придружаващо писмо от ръководството на централната банка поискаха създаване на специална парламентарна комисия, която да се занимава с казуса КТБ. 

На заседанието дойде и управителят на БНБ Иван Искров.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст