Английските съдии вече ще налагат задължителни ДНК тестове за бащинство при развод

английски съдия

Във Великобритания, от есента на тази година, ще разрешат на редица граждански съдилища да назначават ДНК тестове за установяване на бащинството върху деца, родени в брака, при развод на родителите, съобщава най-респектабелният всекидневник в света – лондонският The Times. Както уточнява вестникът, такава възможност ще се появи още през 2015 г. във всички магистратури по семейните дела в Англия.

Това решение е било взето след реализация на два пилотни проекта в магистратурите на градовете Тонтън и Бристъл. Установено било, че след провеждането на такива тестове, разделящите се родители са по-склонни да се подчиняват на разпорежданията на съдиите, което позволява да се икономисва и време при съдебните прения.

Британскиият правосъден министър Саймън Хюз е посочил, че всички дела, свързани с деца, „трябва да се решават бързо и по възможност извън съда. Но понякога, когато тези казуси все пак влязът в съда, те трябва да се разрешават по един цивилизован начин за да не пострадат децата“, заключил още Хюз. Според него „убедителните» ДНК-тестове ще помогнат не само да се определи бащинството, но и ще съкратят драстично „враждебните и трудни съдебни процеси от подобен род“.

Новата мярка ще се въведе от 1 септември тази го0дина и ще струва на данъкоплатците на Острова между 500 хиляди и 1 милион паунда на година“.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

След "пренареждането" на мандатите и влизането на "Величие" в 51-ото Народно събрание, смятате ли, че има риск за кабинета?

Подкаст