Мажоритарният собственик на КТБ "Бромак" обжалва Решението на СГС за откриване на производство по несъстоятелност на КТБ, съобщи в писмо до медиите адвокат Менко Менков.
"Информираме Ви, че на 28.04.2015 г., „КТБ“ АД, представлявана от Изпълнителните й Директори, подкрепена от мажоритарния й акционер „Бромак“ ЕООД, обжалва с Въззивна жалба № 54358/28.04.2015 г. пред Софийския Апелативен Съд изцяло Решението на СГС от 22.04.2015 г. за откриване производство по несъстоятелност на „КТБ“ АД, а не само началната дата на неплатежоспособност на Банката", се казва в писмото.
"Въззивна жалба с Вх. № 54354/28.04.2015 г. против това Решение на СГС по несъстоятелност подаде и „Бромак“ ЕООД, в качеството му на мажоритарен акционер в „КТБ“ АД.
Продължаваме да разчитаме на справедлив съдебен процес, на безпристрастен и независим български съд по случая – КТБ.
Надяваме се подадените от нас две въззивни жалби да не изчезнат от съда, както и да бъде преустановена порочната практика в СГС да изчезват депозирани при тях документи на встъпилите в делото акционери на „КТБ“ АД. Във връзка с това сме изискали с наша изрична Молба Вх. № 53590/27.04.2015 г. от Председателя на съдебния състав да извърши проверка и да предприеме мерки за прекратяване на тази практика, която вече се превръща в постоянна.
Уверяваме Ви, че„КТБ“ АД, представлявана от Изпълнителните й директори, и мажоритарният й акционер „Бромак“ ЕООД, ще продължат да търсят единствено и само със законни средства съдебна защита на своите законни права и интереси, както и на правата и интересите на вложителите, акционерите и кредиторите на „КТБ“ АД", се казва още в съобщението.













