Григор Димитров отпадна от тенис турнира Уимбълдън след загуба в третия кръг от Ришар Гаске с 0:3 сета /3:6, 4:6, 4:6/. До този момент българският тенисист нямаше спечелен двубой срещу французина, не успя и днес.
Димитров не само, че не спечели сет, но не успя и нито веднъж да пробие подаването на французина.
Българинът имаше своите шансове в двубоя, особено в първия и втория сет, но ги пропусна, а след това се пропука по веднъж, което бе достатъчно са стабилния Гаске, който се възползва отлично от колебанията в играта на Димитров.
След този разочароващ двубой, първата ни ракета в мъжкия тенис не успя да повтори силното си представяне от преди година и напуска турнира на ранен етап.













