Наказание „пробация“ за шофьор от Лом, направил опит да подкупи полицай

По обвинителен акт на Окръжна прокуратура – Монтана съдът наложи наказание „пробация“ на Димитър Борисов, признат за виновен в извършване на престъпление по чл. 304, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Около 14 ч. на 28.08.2016 г. подсъдимият Борисов управлявал лек автомобил марка „Опел“ в с. Лехчево, обл. Монтана, с трима пътници в него. В района на спортния комплекс той бил спрян за проверка от полицейски служители, осъществяващи дежурство като автопатрул. Те констатирали, че водачът и пътникът до него били без обезопасителни колани, а автомобилът не бил преминал задължителния годишен технически преглед. Освен това пътниците не притежавали документи за самоличност.

Полицейските служители започнали да подготвят актове за установените административните нарушения, а шофьорът на автомобила – Борисов, да се пазари с тях. Държал се арогантно и непочтително, предлагал да почерпи, започнал да дърпа документите от ръцете на полицая. Въпреки, че бил помолен да се отдалечи, той се върнал с банкнота от 20 лева, която опитал да даде като подкуп на служителите на реда. Когато това не се получило, той подхвърлил парите през стъклото на автомобила вътре с уточнение, че са за почерпка, за да не бъде санкциониран.

В този момент полицейските служители му поставили белезници и го задържали за срок от 24 часа. Местопроизшествието било посетено от дежурната следствена група и започнали процесуално-следствените действия по бързо полицейско производство, което приключило с обвинителен акт на Окръжна прокуратура – Монтана и влязла в сила присъда.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ако от съседите ви се чува обезпокояващ шум, ще се обадите ли на 112?

Подкаст