ВХОД / РЕГИСТРАЦИЯ

Задържаха 16 447 фалшиви маркови стоки на Дунав мост 2

коонтрабанда запазени марки

Общо 16 447 броя разнородни стоки с лога и надписи на запазени търговски марки задържаха митническите служители. На Дунав мост 2 Видин – Калафат е спрян за щателна митническа проверка товарен автомобил, превозващ стоки от Турция за Нидерландия.

След разтоварване на кашоните митническите служители установяват, че в средната част на товарното помещение, в някои от кашоните има различни по вид стоки с лога и надписи на запазени търговски марки, за които възникват съмнения, че се превозват в нарушение на Регламент (ЕС) № 608/2013 относно защитата на правата върху интелектуалната собственост.

Задържани са общо 16 447 артикула от 46 различни спортни и луксозни марки, включително 4420 слипове Calvin Klein, 890 тениски Tommy Hilfiger, 372 чанти Louis Vuitton, 228 елеци Moncler, 135 спортни екипи Prada, както и блузи, шалове, маратонки и други.

За случая ще бъдат уведомени представители на притежателите на търговските марки.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Още от категорията..

Последни новини

Как ще гласувате на предстоящия местен вот на 29 октомври - с машина или на хартия?

Подкаст