Денят по диагонал – 30 юли 2023 г.

Сарафов обяви нулева толерантност към всички случаи на насилие и хулиганство

Изпълняващият функциите на главен прокурор Борислав Сарафов обяви “нулева толерантност към всички случаи на насилие и хулигански прояви”, съобщиха от държавното обвинение.

Той съобщи, че днес възлага на административните ръководители на апелативните прокуратури да следят за бързото и обективно разследване на всички случаи на насилие – домашно насилие, насилие на пътя, както и на всички прояви на агресия и хулигански прояви, придружени с насилие.

Кирил Петков: Докато резултатите се случват, мнозинствата не могат да бъдат укорими

Животът на правителството зависи от дисциплината на всеки от участниците, каза пред БНР съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков.

Ако дисциплината на всеки от нас е да сложи националните приоритети над лично партийните интереси, това правителство може да продължи дълго. Ако обаче всяка от партиите се изкуши да сложи личния си партиен интерес пред този на държавата, може и да е много кратко. Въпрос на дисциплина и приоритизация. Това напрежение ще продължава всеки ден, защото всеки ден трябва да се правят нови решения и всяко се отразява и на партийните интереси, и на националните. Ние през цялото време сложихме това, което вярваме, че трябва да се случи за България над партийния си интерес. За това плащаме голяма политическа цена. Готови сме да я платим, докато резултатите са правилни“, декларира той. Но все пак допусна, че това правителство може да изкара и четиригодишен мандат.

image 136

Три банки от еврозоната не са издържали стрес тестовете

Три банки от еврозоната не отговарят на задължителните капиталови изисквания, показват резултатите от последните стрес тестове, публикувани на 28 юли. От тях става ясно, че 496 млрд. евро ще бъдат заличени от буферите им при най-негативния сценарий, съобщава Европейският банков орган (ЕБО) – банковият надзорник на еврозоната.

Банковите стрес тестове се превърнаха в традиция от двете страни на Атлантически океан след глобалната финансова криза през 2008-а когато данъкоплатците трябваше да спасяват ред недостатъчно капитализирани кредитори. В момента те са част от рутинна надзорна процедура, която трябва да гарантира, че банките могат да продължат да подкрепят широката икономика дори в условията на пазарни турбуленции.

image 137

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Увеличението на цените през последните месеци създава ли финансови затруднения за вас?

Подкаст