Украинската противовъздушна отбрана (ПВО) е свалила три ракети и 25 дрона, изстреляни от Русия, съобщиха военновъздушните сили на Киев, предаде „Джерусалим пост“.
Нападението е било насочено срещу девет области – в централната, северната и южната част на Украйна. По-рано беше съобщено, че ПВО е отблъснала руска въздушна атака и срещу столицата Киев.
Междувременно украинският президент Володимир Зеленски заяви във вечерното си изявление, че неговите сили вече контролират над 1250 квадратни километра и 92 населени места от руския Курск регион.
Той отново призова съюзниците на Украйна да разрешат западните оръжейни удари дълбоко на територията на Русия, като каза, че липсата на подобно разрешение е основната причина Украйна да не може да спре настъплението на руските войски на фронтовата линия на изток.
„Ако нашите партньори ни бяха позволили далекобойни удари по Русия, ние нямаше да се налага да започнем Курската операция“, каза още той, добавяйки, че „тази операция е най-голямата инвестиция за връщането на украински военнопленници у дома“.











