Костадинов нямал против да вземе ГЕРБ „като патерица след изборите“

Костадинов: Изборът на председател на НС, който не е на ГЕРБ или ДПС, е една презастраховка

„Аз нямам нищо против да вземем ГЕРБ като патерица след изборите“. Това заяви в парламента лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов в коментар за изказването на председателя на ГЕРБ Бойко Борисов, според когото естествените партньори на ГЕРБ са тези, които са били в „сглобката“ (ПП-ДБ – бел. ред.), плюс БСП и ИТН. „Ако той не иска, ще питаме неговите депутати. Гледам, че в партията му има хора, склонни да правят колаборации с Пеевски и всеки един друг. Това е в рамките на шегата“, каза Костадинов.

„Какво говори Бойко Борисов днес сутринта няма никакво значение, защото към края на деня Бойко Борисов може да говори нещо съвсем различно. А и какво иска той – няма никакво значение“, посочи още лидерът на „Възраждане“.

„Нямаме намерение да променяме приоритетите си. Трябва да има политики, а не „с този мога, с онзи не мога“. Имаме ясни и категорични приоритети, ако някой застане зад тях, добре е дошъл да управлява с нас. Ако не, ние не сме за продан и не променяме нашите позиции. Никога не се е говорило за политики, а за лични конфликти и за разпределяне на държавното управление. На това трябва да му бъде сложено край. Всички жадуват да управляват с нас, защото ние не крадем и за тях ще бъде по-лесно. Според тях ние сме много удобен партньор“, смята Костадинов.

„Законопроектът за чуждестранните агенти, внесен от „Възраждане“, е почти едно към едно преписан от американския закон за регистрация на чуждите агенти“, отбеляза депутатът. По думите му, американският закон работи изключително добре. „Законът не предвижда санкции, а публичност и прозрачност, същото е и в България. Лъжа е, че законът е преписан от руския закон“, добави той.

Според него законът предвижда санкции само в случай, че не бъде спазван. „Няма санкции за тези, които ще бъдат чужди агенти или ще получават финансиране. Има санкции, ако те не го обявят или това, което правят те, не бъде обявено. В закона изрично е записано, че всички помощи, които се получават за лечение, не влизат в категоризацията „чужд агент“, изтъкна Костадинов и призова всеки, който говори по темата, първо да отвори и прочете закона.

Изход от сложната политическа ситуация, в която се намираме в момента – поредно служебно правителство, разлом и конфликт в партиите, забавяне приемането на ключови закони, е възможен само по един начин – чрез висока избирателна активност.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Трябва ли коледните и великденските добавки за пенсионерите да се разпишат в закон?

Подкаст