На извънредно заседание СОС решава съдбата на Четвърта градска болница

Клетвата на нов общинар от „Възраждане“ предизвика бойкот и спор за законосъобразност в Столичния общински съвет, Столичният общински съвет предлага публично-частно партньорство за изграждането на нови спортни бази

Столичният общински съвет се събира на извънредно заседание, за да разгледа предложението за смяна на ръководството на общинската Четвърта градска болница в София.

Тежкото финансово и управленско състояние, просрочени задължения, както и наложени запори от Националната агенция по приходите на лечебното заведение, са сред основните мотиви за освобождаването на досегашното ръководство на лечебното заведение.

Във фокуса на Столичния общински съвет ще бъде и осигуряване на нисколихвен заем за Четвърта градска болница за нормалното ѝ функциониране, както и темата за сливането на лечебното заведение с втора градска болница, която също има финансови сътресения през последната година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст