Новите случаи на заразени с Ковид-19 у нас са 199, сочат данните от Единния информационен портал. Общо 58.29 на сто от тях не са ваксинирани. Новите случаи са открити при направените 2193 теста, което означава, че положителни са се оказали 9 процента от тях.
За последното денонощие са починали двама човека след усложнения от ковид инфекцията. Те не са били ваксинирани. Излекуваните са 277. Активните случаи у нас са 3748.
Хоспитализирани са били 59 човека. Общо 72.88 на сто от тях не са ваксинирани. За лечение в болница са настанени 357 пациенти, като 34 от тях са в интензивно отделение.
През последното денонощие са били поставени 171 дози. Общият брой на поставените ваксини до момента е 4 603 029.











