Основните „червени линии“ пред правителството бяха в бюджета, но той е приет
Според лидера на ГЕРБ Бойко Борисов в момента българският парламентаризъм работи най-добре.
„Основните „червени линии“ пред правителството бяха в бюджета, но той е приет и в този механизъм на некоалиция всички проявиха разум“, коментира Борисов.
„Трудно е. Довчера сме воювали с тях, но самите те видяха сега, че им трябват четири милиарда за пътно поддържане и всеки ден го поставят този въпрос. Ние се опъваме, така че мисля, те осъзнават, че трябва да си мерят приказките, включително и за местните избори. Много внимателно и прецизно трябва да се говори от всички, които искат да има стабилно управление“, допълни той.
Борисов каза, че за местни избори ГЕРБ ще говори след 15 септември.
Лидерът на ГЕРБ определи случая с посегателството над жена в Стара Загора, която беше обезобразена с макетен нож, като чудовищен акт и зверство.
„Надявам се, че институциите ще се поправят относно случая в Стара Загора. Това е чудовищен акт. Реакцията на обществото може само да ме радва. Затова беше и важно да се приеме закона за домашното насилие и промените в НК“, заяви Борисов.
„От години се говори за конституционни промени и когато ГЕРБ се намеси в процеса, бяха направени нови предложения, които се приеха. Ако трябва да се прекроява нещо – ще бъде направено“, каза още той.
„За нападнато момче преди мача в Скопие – не ги разбирам нашите съседи защо го позволяват това? Защото само добро са видели от България. Сега ще им е трудно и гостуването в София“, допълни Борисов.
„Служебното правителство трябва да го има само в екстремен случай! Това не е избрана политическа партия. Две години и половина знайни и незнайни министри ни управляваха, докато траеше този хаос, безвремие – едно нищо! И всички те бяха посочени от един човек. Това е диктатура! Аз, като демократ считам, че парламентът е мястото, където трябва да се решават всички въпроси“, коментира лидерът на ГЕРБ.
„На кого отнемаме правомощията? Радев да не е вечен?! Много му хареса две години и половина да управлява еднолично държавата. Кажете ми едно-единствено нещо, направено в държавата? Само хаос, мизерия, чудовищна инфлация – обраха ни и с по левче от горивата, стопиха ви приходите. Това ли са успешните правителства на Радев?“, каза още той.
Днес Борисов беше в Каспичан, където новият православен храм „Св. Пантелеймон и Св. Седмочисленици” беше осветен днес. Ритуалът извърши Негово Високопреосвещенство Варненският и Великопреславски митрополит Йоан в съслужение със свещеници от епархията.












