През следващата седмица ще бъдат готови резултатите от повторната проверка на агенция „Медицински надзор“ по случая с починалата в „Пирогов“ Даная Кулева. Това съобщи, БНР, позовавайки се на здравното министерство.
Междувременно майката на момичето Ани Стоянова поиска оставката на директора на болницата д-р Валентин Димитров, поне до изясняване на обстоятелствата около смъртта на детето.
След като се запознае с резултатите от провеждащата се в момента втора проверка на фактите около смъртта на 15-годишната Даная, здравният министър ще сформира екип, който отново да провери всички обстоятелства по случая, обясниха от министерството.
Тази трета поред проверка беше поискана от майката, която вчера се срещна с министър Христо Хинков, а по-късно в социалните мрежи поиска оставката на директора на „Пирогов“. Сред мотивите ѝ е и журналистическо разследване, твърдящо, че има разминаване в данните за лечението на Даная в „Пирогов“.
„Смятам, че е въпрос на морал и на чест д-р Димитров да подаде оставка. Ако вие до края на седмицата не се оттеглите от поста си, от понеделник аз ще бъда там, в „Пирогов“, всеки ден с огромна снимка на Даная, за да ме виждате и на влизане, и на излизане“, закани се Ани Стоянова.
Потърсен е за коментар и д-р Валентин Димитров, който обяснил, че на този етап не е взел решение какво ще предприеме. Димитров продължава да бъде директор на „Пирогов“ в условията на предприети от страна на здравния министър действия за освобождаването му, които бяха спрени от Софийския градски съд.












