PepsiCo намалява цените на Doritos, Cheetos и други снаксове с до 15 процента

PepsiCo намалява цените на Doritos, Cheetos и други снаксове с до 15 процента

Компанията зад популярните марки като Doritos, Lay’s и Cheetos – PepsiCo, намалява цените на своите снаксове с до 15 процента. Причината е, че потребителите се оплакват, че продуктите са станали твърде скъпи. Главният изпълнителен директор на PepsiCo Foods US – Рейчъл Фердинандо, обясни, че през изминалата година компанията е слушала внимателно клиентите и те са споделили, че усещат финансов натиск.

PepsiCo намалява цените на Doritos, Cheetos и други снаксове с до 15 процента

„Понижаването на препоръчителните цени показва нашия ангажимент да облекчим този натиск, където можем“, каза тя.

Новите по-ниски цени ще се появят в магазините в САЩ още тази седмица, точно преди Суперкупата на Америка – денят, когато традиционно се купуват най-много снаксове. Опаковките на продуктите ще показват ясно намалените цени.

Цените на храните са чувствителен въпрос, особено след като през последните години те постепенно се увеличават. Освен това утвърдените марки, като тези на PepsiCo, се конкурират с по-евтини алтернативи от магазини със собствени марки.

PepsiCo намалява цените на Doritos, Cheetos и други снаксове с до 15 процента

От PepsiCo уточняват, че крайните цени се определят от магазините, така че в някои случаи намалението може да е по-голямо или по-малко. Промяната идва и след като инвеститорът Elliott Management, който има дял от около 4 милиарда долара в компанията, настоя за промени в стратегията. Намаляването на цените е една от тях.

PepsiCo намалява цените на Doritos, Cheetos и други снаксове с до 15 процента

По-ниските цени са тествани, за да се увеличи честотата на покупките, като потребителите вече са показали, че приемат добре тази промяна. През последните тримесечия продажбите на снаксове на PepsiCo в Северна Америка бяха слаби, с около 1% спад.

Освен ценовите намаления, компанията пуска и нови продукти – Doritos с добавен протеин, пуканки с повече фибри и чипс Lay’s, приготвен с авокадово и зехтиново масло.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст