Кристалина Георгиева прогнозира понижение на световната икономика през 2022 и 2023 г.

Кристалина Георгиева

Международният валутен фонд (МВФ) очаква по-нататъшно понижение на прогнозата за ръста на световната икономика както през следващата година, така и през 2023 г., на фона на пандемията от коронавирус и ситуацията в Украйна. Това е казала управляващият директор на фонда Кристалина Георгиева.

Тя е добавила, че „за щастие, при повечето страни ръстът както и по-рано ще остане в положителната зона“. По нейните думи обаче, спецоперацията в Украйна ще окаже влияние към понижение на прогнозите през тази година за 143 страни, на които при това се пада 86% от световния брутен вътрешен продукт.

По-рано Международният валутен фонд, Световната банка, Световната хранителна програма на ООН и Световната търговска организация призоваха да се вземат спешни мерки за обезпечаване на продоволствената сигурност в света на фона на събитията в Украйна.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст