COVID-19 затвори и Агенцията по кадастър

Държавна агенция по кадастър

След министерството на енергетиката, COVID-19 затвори и Агенцията по геодезия, картография и кадастър в столицата. Причината е заразен служител. Работните помещения на сградата ще бъде затворени за дезинфекция, съобщават от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. 

Няма да работят и гишетата за обслужване на гражданите, намиращи се в сградата. В този период услугите, които се предоставят от АГКК, ще бъдат изпълнявани по електронен път.

Всички контактни лица на заразения служител в агенцията ще бъдат тествани.

Днес стана ясно, че огнището в смолянския завод за авточасти се разраства. Положителни са 60 от 350 проби. Очаква се официална информация за още 400.  Такава е неофициалната информация от проведеното масово тестване във фирмата. Тя беше оповестена на брифинг от директора на РЗИ Смолян д-р Мими Кубатева.

Чака се и потвърждение на резултатите от Националната референтна лаборатория. Тестването на работниците започна в петък по инициатива на работодателя.

PCR изследванията се обработват от частна лаборатория. Предприятието беше затворено за 24 часа за дезинфекция, но ще продължи да работи

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Къде планирате да прекарате лятната си почивка това лято - на българското черноморие или в чужбина?

Подкаст