“В качеството си на правоприемник и продължител на традициите на формираната през 1879 г. лична гвардия на княз Александър Националната гвардейска част и до днес е един от най-значимите символи на българската държавност”, заяви президентът Росен Плевнелиев пред военното формирование по повод 135 години от създаването му.















