Премиерът поръчал в „Българския Лувър“ да има негови картини и на млади автори

Националната галерия "Квадрат 500" бе официално открита от министър-председателят Бойко Борисов

"Преди няколко години при акад. Светлин Русев ме бяха поканили в едно ателие и си говорехме, че няма музеи и че мазетата са пълни с картини, икони, които се рушат и аз му казах, че ще му направя музея. Ето, музеят го има днес", заяви премиерът Бойко Борисов при откриването на Националната галерия "Квадрат 500", станала известна като "Българския Лувър".

"Не му се радвайте много, може някоя лампа да изгори или някоя платка утре да падне. Прочетох в един сайт: Откриват нов музей със стари картини и сега съм казал на Вежди това, новото крило да е с мои картини и на нови, млади автори", пошегува се Борисов и изтъкна, че в галерията имало уникални "неща", които нямало никъде по света. 

"Много преди да дойде демокрацията, умни хора са давали пари и са откупували подобни неща", подчерта още премиерът.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст