Настояваме за по-силно военно присъствие на сили на НАТО в Черноморския регион, заяви в петък (22 април) заместник генералният секретар на пакта Александър Върбшоу на международната конференция "Настоящите предизвикателства за сигурността в Черноморския регион", организирана от Атлантическия клуб в София. НАТО трябва да покаже капацитет срещу новите заплахи в региона, коментира и новият посланик на САЩ у нас Ерик Рубин. Той изрази задоволство от факта, че Българската армия намалява зависимостта си от руската оръжейна индустрия. Дипломатът изтъкна, че САЩ са отпуснали 7 млн. евро за разширяване на съвместната база в Ново село, край Сливен се строят нови складове и площадка за хеликоптери.















