Стотици софиянци и гости на столицата се включиха в тържествената церемония по повод Деня на българската писменост и култура пред Националната библиотека „Св. Св. Кирил и Методий”.
На церемонията присъства патриарх Неофит, който отслужи празничен молебен за благопреуспяване на учащите се и всички деятели на просветата, науката и културата. Пред Националната библиотека са президентът Румен Радев, председателят на НС Димитър Главчев, кметът на София Йорданка Фандъкова, учени от БАН, народни представители, общински съветници и др.












