Китайски електробуси тръгват в София най-рано след година

Столичен автотранспорт ЕАД и Yutong bus представиха технологичния и съвременен електробус Yutong. На събитието бяха отчетени реалните резултати от четиримесечния тестов експлоатационен период и изминатите от електробуса над 20 000 км. Джан Хайджоу посланик на Китай

Столична община, Столичен автотранспорт ЕАД и Yutong bus представиха на площад "Св. Александър Невски" технологичния и съвременен електробус Yutong.

Присъстващите отчетоха резултатите от четиримесечния тестов експлоатационен период след изминатите от електробуса над 20 000 км. Той обслужваше линия 84. Средният му разход на 100 км е 99 Kw/h. Функционалното време за зареждане е 4 часа.

Китай е най-големият производител на електрически автобуси в света. Към края на миналата година от 173 000 автобуса в движение- 170 000 са произведени в Китай. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст