Премиерът Бойко Борисов е в естонската столица Талин и участва в организираната от Естонското председателство на Съвета на ЕС Среща на върха в областта на цифровите технологии. Целта на срещата е да стартира дискусиите на високо равнище относно плановете за цифрови иновации, които ще позволят на Европа да запази своята преднина в областта на технологиите и да бъде водеща сила в тази сфера и през следващите години.
Премиерът Борисов се срещна и с италианския си колега Паоло Джентилони, с който разговарят в рамките на срещата на върха в областта на цифровите технологии, както и холандския премиер Марк Рюте, председателя на европейската комисия Жан-Клод Юнкер.












