Десетки граждани се събраха на протест пред сградата на КЕВР срещу поскъпване на водата в 14 области. Преди дни призив за недоволство бе отправен от БСП. "Г-н председател, къде са ни договорите със "Софийска вода", пише на един от издигнатите лозунги. На място има засилено полицейско присъствие.
По-късно днес се очаква на закрито заседание на КЕВР да бъде взето решение за повишаване на цената на водата. Най-голямо повишение е предвидено в Ямбол – 20%, Враца – 13%, София – 9,5% и Бургас – 8,7%.
От регулатора обясняват поскъпването с инвестиционните разходи, заложени в бизнесплановете на ВиК дружествата.












