Протестираха пред КЕВР срещу поскъпването на водата

Протест пред КЕВР срещу увеличението на водата

Десетки граждани се събраха на протест пред сградата на КЕВР срещу поскъпване на водата в 14 области. Преди дни призив за недоволство  бе отправен от БСП. "Г-н председател, къде са ни договорите със "Софийска вода", пише на един от издигнатите лозунги. На място има засилено полицейско присъствие.

По-късно днес се очаква на закрито заседание на КЕВР да бъде взето решение за повишаване на цената на водата. Най-голямо повишение е предвидено в Ямбол – 20%, Враца – 13%, София – 9,5% и Бургас – 8,7%.

От регулатора обясняват поскъпването с инвестиционните разходи, заложени в бизнесплановете на ВиК дружествата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст