Борисов се представи на журналисти от 56 чужди медии

борисов

С членовете на правителството се срещнахме днес с представители на 56 международни агенции и медии от Европейския съюз по повод приоритетите на Българското председателство на Съвета на ЕС. Това написа премиерът Бойко Борисов на страницата си във Фейсбук. 

Въпросите, които те поставиха по време на срещата бяха свързани с българските позиции по въпросите на миграционната криза в Европа, разширяването на Шенгенското пространство и еврозоната, сътрудничеството на ЕС със страните от Западните Балкани, диалога с Турция, санкциите срещу Русия и активирането на чл. 7 от ДЕС срещу Полша. Журналистите се интересуваха също от мнението ни за последиците от Брекзит, включително върху бъдещия бюджет на ЕС и на кохезионната политика, както и за сътрудничеството в областта на сигурността. Коментирахме също борбата с корупцията и престъпността, както и ролята на Механизма за сътрудничество и оценка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст