Около 400 миньори излязоха на протест в столицата с настояване да не се ликвидира добива на въглища и произвеждащата се от него електроенергия. Работниците от Мини "Марица Изток" искат увеличение на цената на въглищата с 15 на сто. Те са подкрепени от синдикатите КТ "Подкрепа" и КНСБ.













