Освен Деня на Европа в София днес беше отбелязан и Деня на победата. 73 години от победата над нацистка Германия почетоха днес ветерани, техните потомци, дипломати и политици. Те се събраха пред Паметника на незнайния войн и изминаха пеша разстоянието до Паметника на съветската армия в знак на подкрепа за акцията „Безсмъртен полк”, която вече няколко години се провежда в Русия и в десетки държави в Европа.













