Столичната община е подпомогнала финансово строителството на над 30 църкви от 2010 г. насам, съобщи днес пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова, която присъства на полагането и освещаването на първия камък на бъдещия храм "Св. Пимен Зографски" в район "Изгрев".
Тържествен водосвет отслужиха Белоградчишкият епископ Поликар, софийски духовници и протойерей Антоний Милушев. Идейният проект на храма е дарен от арх. Станимир Димитров, а работният – от арх. Тихомир Казаков.












