Представители на пациентски организации и на Министерството на здравеопазването засадиха лирово дърво в знак на благодарност към близките, взели решението да дарят органите на починал близък. Дървото беше засадено до НДК. Листата на лировото дърво наподобяват сърце, а цвeтoвeтe му нaпoмнят тези нa лотоса, който е един от символите на творението, раждането и слънцето като източник на живота.












