Buffalo Trace Distillery, производител на едни от най-търсените уискита на пазара представи второто издание на своята колекция Prohibition Collection – лимитирана серия питиета, които отдават почит на спиртните напитки, произвеждани легално в дестилерията по време на Сухия режим. Всяко уиски в колекцията има съответстваща пура със същото име, създадена да се съчетава с конкретното уиски.

Известна по онова време като George T. Stagg Distillery, Buffalo била една от шестте дестилерии, получили лиценз за производство на медицинско уиски по време на Сухия режим (1920-1933 г.), когато алкохолът е бил забранен в САЩ. Напитките, предписвани с рецепта тогава, се продавали в малки, цветни бутилки. Днес Buffalo Trace представя съвременни версии на пет от тези уискита: Mirror Brook, Very Oldest Procurable (V.O.P.), Anderson’s Belle, Old Fashioned Mountain Corn и Silver Wedding Rye Whiskey.

Пура и уиски – идеалното съчетание
Buffalo Trace си партнира със Scandinavian Tobacco Group (STG) за създаването на серия от пет пури, всяка със специфичен бленд и предназначена да се съчетае със съответстващото уиски от колекцията Prohibition Collection Series #2. Пурите, известни като Buffalo Trace Distillery Prohibition Collection Series #2, са с дължина 6.5 инча, произведени в Хондурас и Никарагуа.

Уникалността на всяко уиски и пура
- Mirror Brook – Смес от свързани Kentucky Straight уискита. Съответната пура е с “barber-pole” обвивка от тютюневи листа сорт мадуро и хондураски Corojo и с пълнеж от никарагуански и панамски тютюн.
- Very Oldest Procurable (V.O.P.) – Kentucky Straight Bourbon, пурата е с еквадорска “sun-grown” обвивка и микс от никарагуански и доминикански пълнеж.
- Anderson’s Belle – Wheated Bourbon, пурата е с обвивка от семе на суматра и никарагуански пълнеж.
- Old Fashioned Mountain Corn – Corn Whiskey, пурата има обвивка от еквадорски Habano и никарагуански пълнеж.
- Silver Wedding Rye Whiskey – Straight Rye Whiskey, пурата е хондураски “пуро” с Corojo обвивка.

Лимитирана серия с историческо значение
Уискитата се предлагат в бутилки от 375 мл, вдъхновени от дизайна на опаковките от времето на Сухия режим. Всяка от тях е поставена в дървена кутия с исторически изображения на дестилерията. На бутилките има специални пространства за рецепти, както е било по време на Сухия режим.
Колекцията Buffalo Trace Distillery Prohibition Collection Series #2 ще бъде налична в избрани търговски обекти, барове и ресторанти с препоръчителна цена от 999.99 долара за петте бутилки. Очаква се тя значително да нарасне на вторичния пазар.
Пурите ще бъдат предлагани отделно и продавани в комплект от пет кутии с общо 20 пури, украсени с ярки дизайни, съответстващи на бутилките. Препоръчителната цена на комплекта е 500 долара. Производството е ограничено до 750 комплекта.
Buffalo Trace планира да пуска тази колекция ежегодно, като третото издание се очаква през 2026 година.
Четете още : Hublot пуска часовник за ценители Classic Fusion в чест на доминиканската пура OpusX.