Омбудсманът изпрати писмо до БНБ относно стартовите комплекти с евромонети

Омбудсманът Велислава Делчева изпрати писмо до БНБ относно стартовите комплекти с евромонети

Омбудсманът Велислава Делчева изпрати писмо до подуправителя на Българската народна банка Радослав Миленков по повод жалби на граждани за начина, по който търговски банки продават стартовите комплекти с евромонети.

До обществения защитник са подадени сигнали, че в клонове на две банки липсва публично достъпна информация за условията за продажба, предлагат се комплекти само на клиенти на банката, транзакциите се извършват единствено безкасово и не се позволява покупка чрез упълномощено лице – затруднение особено за възрастни и трудноподвижни хора.

В пет банки са установени случаи на липса или ограничена наличност.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст