Плувец на 18 години извади кръста в София

Йордановден кръст в езерото Дружба

Плувец на 18 години тази година извади кръста от езерото в Дружба. По традиция на Богоявление млади мъже се хвърлят в студените води, за да изваждат светия кръст.

Александър тренира плуване от малък. Тази година освен него в ледените води на езерото се хвърлиха още 52 млади мъже.

На събитието присъства кметът на София Йорданка Фандъкова.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст