Протестът под прозорците на Съдебната палата е насочен срещу т.нар. "такса сградна инсталация". В същото време на свое заседание Върховният касационен съд трябва да реши дали клиентите на топлофикациите занапред ще плащат тази такса.
Тълкувателно дело по въпроса беше поискано от омбудсмана Мая Манолова.















