Лидерът на Движението за права и свободи Лютви Местан ще продължи да агитира на турски език, както по време на предизборната кампания през 2013-а, въпреки че сега това е забранено от закона, сподели самият той в петък (25 септември).
Местан окачестви като „опасни“ опитите формацията да бъде изолирана, защото „от една страна, е отрицание на мултикултурната демокрация, а от друга, е загърбване на половин милион избиратели“. „Когато зад ДПС стоят над 500 хил. избиратели, ще се сетите, че ДПС не може да бъде изолирано от политическия процес без значение на статута ни на управляващи или опозиция“, сподели председателят на партията, определяйки я като стратегически ресурс и предимство на България.
„Гледам с каква наслада се повтаря тази мантра, че ДПС трябва да си почине от властта. Само че кой какво място ще има в политиката, дали ще участва в управляването, или не, на последно място е въпрос на политически мерак и на щение на един или друг лидер. Това го решава суверенът. Не очаквайте да чуете, че ние няма да участваме във властта, защото другите политически лидери смятат така“, коментира Местан.












