Парламентарната група на БСП е изпратила сигнал до прокуратурата за ПСА

Парламентарната група на БСП е изпратила сигнал до прокуратурата след вчерашното решение на Административния съд за спиране на демонтажа на Паметника на съветската армия. Това съобщи лидерът на БСП Корнелия Нинова.

В сигнала се настоява да бъде направена проверка и да бъдат предприети необходимите действия за търсене на наказателна отговорност на областния управител на София и на всички длъжностни лица, свързани с преместването на монумента. 

„Знаете, още от първия ден ние твърдяхме, че няма необходимите издадени документи и това вече се доказа както с мнението на Министерството на културата, за което също ви информирахме и дадохме, така вече и с решението на съда. Затова смятаме, че оттук насетне на ход е прокуратурата, търсене на наказателна отговорност, съд и решение на съда за тези, които си позволиха против закона и против правилата да рушат държавно имущество“, посочи Нинова.

Лидерът на БСП настоя още, че отговорните институции трябва да възстановят паметника, за което социалистите предлагат 2 млн. лв. допълнителни средства в държавния бюджет. 

„Като изхабиха толкова пари да съсипват и рушат държавно имущество, паметник на културата и паметта на народа ни, сега да възстановят всичко обратно“, каза още Корнелия Нинова.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Увеличението на цените през последните месеци създава ли финансови затруднения за вас?

Подкаст