Джо Байдън ще се срещне с ирландския премиер Лео Варадкар

Джо Байдън

Президентът на Съединените американски щати Джо Байдън ще се срещне с ирландския премиер Лео Варадкар по време на годишния прием в Белия дом за деня на Свети Патрик. Той ще се състои, въпреки че част от ирландската делегация бойкотира събитието заради отношението на Байдън към войната в Газа, информира „Ройтерс“.

По време на реч в Бостън Лео Варадкар заяви, че ще използва възможността да каже на Байдън какво чувства и иска ирландския народ, а именно незабавно прекратяване на огъня в Газа, край на убийствата там, освобождаване на заложниците без условия и осигуряване на храна и лекарства за нуждаещите се.

9eefe58519d47ca12600359f41fe2bc4Y29udGVudHNlYXJjaGFwaSwxNzEwMzY0MzYz 2.75604156
Лео Варадкар

Ирландия традиционно е един от най-силните критици в Западна Европа на израелската политика спрямо палестинците.

Миналия месец тя обяви отпускането на повече от 21 млн. долара в подкрепа на Агенцията на ООН за палестинските бежанци (UNRWA) след изпадането й в криза поради обвиненията, че няколко нейни служители са участвали в нападението над Израел.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ако от съседите ви се чува обезпокояващ шум, ще се обадите ли на 112?

Подкаст