Преразпределят парите по програмите за компенсации за тока и газа

енергия

Министерският съвет прие решение за изменение на Програмата за компенсиране на небитови крайни клиенти на електрическа енергия и Програмата за компенсиране на битови клиенти на природен газ и топлофикационни дружества, използващи като основно гориво природен газ, с подпомагане с фиксирана сума на един MWh.

Тези изменения са наложени с цел отразяване на реалната ситуация и високите нива на компенсации, предоставени през март по двете програми. Измененията касаят разпределението на индикативните бюджети по отделните периоди, като общия бюджет по програмите и схемата на компенсиране остават непроменени. Компенсациите продължават да се предоставят и за месец април 2022 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст