Инвестира се в нова машина и повишаваме заплатите в „Ел Би Булгарикум“

Българско кисело мляко

Министър Нинова посети фабриката за млечни продукти на "Ел Би Булгарикум" във Видин. Компанията е 100% държавна.

Ръководството на предприятието я запозна с производствения процес и проблемите, пред които са изправени. "България се гордее с киселото мляко и сирене, които са познати и търсени продукти в много страни. Ще направим всичко по силите си да подкрепим родното производство”, заяви Нинова.

Тя се ангажира във фабриката да се закупи нова машина за разфасоване на продуктите и да се повишат заплатите на работниците. " Заедно с новото ръководство на компанията сме в напреднали разговори с японската компания "Мейджи" за инвестиция във високотехнологична научно-изследователска лаборатория в София, както и за разширяване на азиатските пазари на българското кисело мляко", заключи вицепремиерът.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст