Подготвян европейски екорегламент обрича на затваряне българските мини и на почти всички ТЕЦ-ове в рамките на четири години. Това стана ясно от дискусия, организирана от Българската минно-геоложка камара. Увеличените рестрикции по отношение на емисиите вредни газове не могат да бъдат постигнати с наличните ресурси – финансови и технологични, категорични са от бранша.















