Подземията на бившия мавзолей на Георги Димитров в центъра на София ще се превърнат в художествена галерия и арт пространство до 2-3 години. Това разказа заместник-кметът на София по културата Тодор Чобанов пред журналисти, които за първи път бяха допуснати да разгледат и снимат бункера.
В подземията под пространството на бившия мавзолей в момента има останки от оборудване, пречиствателни инсталации, въздушни съоръжения. Заместник-кметът обясни още, че част от техниката ще бъде предадена в Политехническия музей, тъй като сред останките "има истински антики на технологиите от 50-те години".













