Осветиха първия камък на бъдещия храм „Св. Пимен Зографски“ в столичния район „Изгрев“

Първа копка храм Св Пимен Зографски

Столичната община е подпомогнала финансово строителството на над 30 църкви от 2010 г. насам, съобщи днес пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова, която присъства на полагането и освещаването на първия камък на бъдещия храм "Св. Пимен Зографски" в район "Изгрев".

Тържествен водосвет отслужиха Белоградчишкият епископ Поликар, софийски духовници и протойерей Антоний Милушев. Идейният проект на храма е дарен от арх. Станимир Димитров, а работният – от арх. Тихомир Казаков.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст