Фотогалерия: Вицепремиер, кмет и посланик засадиха лалета пред Ректората

Засаждане на лале „Сердика“ по повод на 110-ата годишнина от установяването на дипломатически отношения между България и Нидерландия. министърът на външните работи Екатерина Захариева

Вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева, кметът на София Йорданка Фандъкова и посланикът на Нидерландия Беа тен Тъшър засадиха специално селектирани лалета в градинката пред сградата на Софийския университет "Свети Климент Охридски".

Лалето "Сердика" е селектирано в Нидерландия и бе официално сертифицирано с името на античния град по повод на 110-та годишнина от установяването на дипломатически отношения между България и Нидерландия, която отбелязваме през 2019 г. Лалето е израз на приятелството и партньорството на Нидерландия и България в рамките на Европейския съюз.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст