След "българския Лувър" завърналият се като министър на културата Вежди Рашидов се захвана да оправя и катедралния храм "Св. Александър Невски". Епископ Тихон, който е патриаршески викарий и председател на църковното настоятелство, ще разчита на подкрепа от държавата за реставрацията на храм-паметника.













