Плувец на 18 години тази година извади кръста от езерото в Дружба. По традиция на Богоявление млади мъже се хвърлят в студените води, за да изваждат светия кръст.
Александър тренира плуване от малък. Тази година освен него в ледените води на езерото се хвърлиха още 52 млади мъже.
На събитието присъства кметът на София Йорданка Фандъкова.














