Пред Мемориала край НДК беше отбелязан Европейският ден в памет на жертвите на тоталитарните режими.
Официалното наименование у нас е Ден на памет за престъпленията на националсоциалистическите, комунистическите и другите тоталитарни режими и за почитане паметта на жертвите им.
От политиците присъстваше Ахмед Ахмедов от ДПС, а евродепутатът Андрей Ковачев изпрати писмо, защото за първи път не успя лично да уважи събитието.















