Търговци на мартеници заеха оборотните места около пазарите, спирките и подлезите, където се събират повече хора. Според търговците българите вярват, че празникът съхранява една прекрасна национална традиция на даване на мартеници за здраве. Чужденците също се впечатлявали, въпреки че им е трудно да разберат тази традиция.
Над 2000 търговци на мартеници продават стоката си из София. Тази година продавачите могат да изложат артикулите си в продължение на месец от 9 февруари до 9 март. А според статистиката българинът отделя средно 10 лева за мартенички.













