Честит празник на софиянци и на всички, които обичат София, честит прекрасен християнски празник и на добър час на всички ученици и учители. Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова.
Градът са хората, обясни още Фандъкова и допълни – "всичко останало са условия". Стараем се да подобряваме условията за придвижване, за отдих и за почивка, коментира кметът на София. Тя благодари на хората за търпението и разбирането и обясни, че все повече ще има нужда от включването на гражданитре в развитието на града.
В Деня на София всички културни институти на Столичната община са с вход свободен.












