Разправиите около чуждестранните агенти и комисията “Анти Сорос” изядоха времето, отделено за издирването на Петьо Еврото

Политическите сили в парламента кръстосаха шпаги заради регулаторите

След като депутатите посветиха повече от четири часа на дебати около законопроекта на “Възраждане” за регистъра на чуждестранните агенти и на предложението на “ДПС – Ново начало” за създаване на временна комисия, установяваща всички факти и обстоятелства относно дейността на Джордж Сорос и Александър Сорос и техните фондации на територията на Република България, не остана никакво време за изслушването на вътрешния министър Даниел Митов и на шефовете на служби какви действия са предприети по издирването на Петьо Еврото.

Той е в неизвестност от 30 май 2023 година, когато в софийския квартал „Драгалевци“ антимафиоти претърсват столичен ресторант, като търсят двама души – Размиг Чакърян – по прякор Ами, и Петьо Петров, по прякор Еврото.

Припомняме, че срещу Петьо Велков Петков, известен като Петьо Еврото, има повдигнати обвинения, свързани с аферата “Осемте джуджета”.

Прокуратурата обвинява Петьо Еврото за документна измама в особено големи размери, а именно че с подправени документи е получил златни монети и кюлчета на стойност над 1.3 млн. лв., собственост на Илия и Явор Златанови.

Министър Даниел Митов, председателят на Държавната агенция „Национална сигурност“ Пламен Тончев, директорът на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ към МВР Явор Серафимов и директорът на Главна дирекция „Национална полиция“ Мирослав Рашков дойдоха в пленарната зала малко след 13.30 часа, когато до края на работното време на депутатите оставаше по-малко от половин час.

Заради това по искане на Ивайло Мирчев от “Продължаваме промяната” – “Демократична България” – един от вносителите на предложението за изслушването, депутатите гласуваха то да бъде отложено за утре (6 февруари).

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова уведоми народните представители, че в утрешния ден Даниел Митов ще бъде възпрепятстван да дойде, но ще изпрати свой заместник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Трябва ли да се въведе таван на надценките на основните хранителни продукти?

Подкаст