Президентът Радев пусна Закона за предучилищното и училищното образование

Румен Радев ще удостои военнослужещи с Почетния знак на президента

Президентът Румен Радев обнародва Закона за предучилищното и училищното образование, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. 

„В отговор на отправените въпроси за това какво отношение ще вземе държавният глава относно гласуваните от Народното събрание промени в Закона за предучилищното и училищното образование ви информираме: Държавният глава е изразил отношението си към промените в Закона за предучилищното и училищното образование с подписването на указ за неговото обнародване, се казва в позицията. 

Припомняме, че промените в Закона в предучилищното и училищното образование бяха приети на 7 август. Част от политическите партии призоваха държавния глава да наложи вето върху поправките. 

С промените се забранява пропаганда, популяризиране и подстрекаване по какъвто и да е начин, пряко или косвено, на идеи и възгледи, свързани с нетрадиционната сексуална ориентация или определяне на полова идентичност, различна от биологичната.

В текста за изменението се дава и определение за „нетрадиционна сексуална ориентация“ – „различно от общоприетите и заложените в българската правна традиция схващане за емоционално, романтично, сексуално или чувствено привличане между лица от противоположни полове“.

ЛГБТИ активисти се обявиха против измененията и поискаха държавният глава да наложи вето. За днес е насрочен пореден протест на ЛГБТИ общността.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Прави ли са синдикалистите, като казват „Цените взеха асансьора, заплатите поеха по стълбите“

Подкаст