Кранове започнаха демонтирането на паметника "1300 години България" пред НДК.
Въпреки недоволството и протеста в негова защита, монументът няма да бъде спасен. Заради това от Съюза на българските художници и този на българските архитекти организират пореден протест в защита на монумента.












